צרו קשר

הבלוג

ייעוץ ניהולי

חולמים על העתיד, מתכננים את העכשיו

סוף שנה הוא הזדמנות להסתכל קדימה ולזהות את המגמות העתידיות החשובות ביותר בעסקים, אלה שחברות חייבות להידרש אליהן היום כדי להישאר רלוונטיות ותחרותיות גם מחר. חלקן יהיו רלוונטיות רק בעוד עשור, וחלקן צריכות להוות את המיקוד העסקי שלכם בשנים הקרובות.
למרבית החברות, המושגים מחשוב קוונטי, מטאוורס ותאומים דיגיטליים הם לא יותר מחזון טכנולוגי, ולכן בחירת המגמה שתעצב את 2023 בתחום הטכנולוגיה צריכה להיות מעשית וזמינה. כשאנחנו מסתכלים על השנה שבפתח ועל האתגרים שהיא מציבה בפני חברות, אנחנו רואים את הנסיקה של הדאטה, של הבינה המלאכותית ושל הטכנולוגיה בת־הקיימא. כל אלה מובילות לאסטרטגיית דאטה, כך שאם עדיין לא הפכתם את החברה שלכם ליותר מבוססת ומונעת נתונים – 2023 צריכה להיות נקודת המפנה.

הסיבה החשובה ביותר להפוך לחברה שמקבלת החלטות מבוססות דאטה היא לאפשר למנהלים להגיע להחלטות טובות ומושכלות בשאלות הקשורות לכיוון האסטרטגי אליו הם מצעידים את החברה. בשביל להבין עד כמה הדאטה תמשיך ותהיה מרכזית במגזר העסקי, מספיק לראות שכ־ 70% מחברות Fortune 500 מעסיקות CDO – Chief Data Officer , ולשמוע עד כמה שגור הביטוי “הדאטה היא הנפט החדש”. אבל שלא כמו הנפט, דאטה היא משאב נצחי אשר נמצא בצמיחה מתמדת.

הדאטה אינה רק טכנולוגיה, אלא נכס ארגוני בעל משמעות רחבה ואסטרטגית, והמנדט שלו צריך לכלול טכנולוגיה, עסקים וניהול שינויים ארגוניים. תהליך ניתוח הנתונים דורש הבנה עסקית ויכולת לשאול את השאלות הנכונות, לא רק כישורים טכנולוגיים. ערך הנתונים נמדד במהירות שבה ניתן להמיר אותם לתובנות, לגזור מהם תועלת עסקית ולהשתמש בהם בצורה יעילה בתהליך קבלת ההחלטות. אחרי הכול, בלי אסטרטגיית דאטה שתעשה שימוש יעיל בנתונים לצורך מימוש החזון והיעדים של החברה, הנתונים יישארו רק… נתונים.

אסטרטגיית דאטה טובה היא זו שמספקת גמישות ואינטגרציה, מכיוון שהיום חברות מכוונות לתובנות מהירות יותר ולהפעלת טכנולוגיות כמו בינה מלאכותית ואוטומציה. השקעה בתחום זה תאפשר להן לבצע שינויים באופן איסוף, אחסון והשימוש בנתונים, ואם הן יעשו זאת נכון, היא תשנה את הדרך שבה הן עושות עסקים. יישום אופטימלי של אסטרטגיית דאטה מאפשר לייעל תהליכי ייצור, להגדיל את המכירות, לשפר את תהליכי העבודה ולתת מענה איכותי וטוב יותר ללקוחות.

קבלת החלטות על בסיס נתונים – ולא בהתאם לתחושות בטן – מניעה למכירות טובות יותר, לרווחיות תפעולית גבוהה יותר ולהמרת משתמשים פוטנציאלים ללקוחות משלמים. השילוב של הדאטה עם בינה מלאכותית יכול ליצור את ‘המפץ הגדול’ של החברה: כך למשל חברות קמעונאיות יכולות להציע ללקוחות מבצעים המבוססים על דפוסי השימוש שלהם, חברות תוכנה יכולות להבין מהם הפיצ׳רים הכי שימושיים במוצר, תעשיות יצרניות יכולות לצפות מראש תקלות במכונות ייצור ועולם הרפואה יכול לזהות מחלות אפילו באמצעות כמה סנסורים על הטלפון הסלולרי.

אסטרטגיית דאטה היא מפתח לזינוק עסקי משמעותי והבסיס ליצירת מנוע צמיחה ארגוני באמצעות תוכנית פעולה אפקטיבית. אבל כדי שהיא תצליח באמת, היא צריכה להיות סוכן שינוי ובעלת השפעה על האופן שבו אנשים עובדים, משתפים פעולה ומשתמשים בתובנות בצורה יעילה. החברה צריכה לשנות את התרבות הארגונית שלה כדי להפוך ליותר מבוססת נתונים, ובשנת 2023 התרבות הזו תחלחל גם אל מחוץ ל־500 הגדולות. האם גם אתם תצטרפו אליה?

אהבתם?

קבלו את התכנים שלנו ישירות לתיבת המייל

זאת תחילה של ידידות מופלאה (:

ממש בקרוב נתחיל לשלוח לך תכנים, נתראה באינבוקס!

תגובות:

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אני רוצה לראות מה השאר כתבו